Występujemy dla dzieci!

138

  Dzieciaków      

138

      Zadowolonych  

8

    Aktorów    

11

    Spektakli  

ABC Mocarza

Jest to przedstawienie profilaktyczne, poruszające problem związany z tzw. dopalaczami. Problem ten ostatnio stał się głośnym tematem medialnym, ze względu na wiele ujawnionych przypadków powikłań zdrowotnych po ich zażywaniu, a nawet śmierci.
Spektakl porusza również zagrożenie innego uzależnienia, jakim jest alkoholizm. Wszystkie te czynniki, często powodują rodzącą się w człowieku agresję i przemoc.
W przedstawieniu, opisane jest życie pary małżeńskiej Roberta i Beaty, o ustabilizowanej sytuacji materialnej i rodzinnej. Jednak ich sielankowe życie zaczyna się chwiać z powodu nadużywania alkoholu przez Roberta. Następnie jego zachowanie typu agresja, zmiana nastroju, omamy, zaczyna bardzo niepokoić Beatę. Następstwem jego nałogów jest utrata pracy. Beata odkrywa, że powodem tych zachowań są dopalacze. Postanawia mu pomóc. Czy się uda poradzić z tak trudnym uzależnieniem od środków psychoaktywnych, jakim są dopalacze? Zapraszamy na konfrontację z „ Mocarzem”.
Czas trwania spektaklu ok. 45 min.

ALIBI

Spektakl „ALIBI” przeznaczony jest dla uczniów Gimnazjum, Szkół Średnich, Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych, Zakładów Karnych.
Sceny z przedstawienia pokazują jakie zachowania towarzyszą subkulturze pseudokibiców. Podkreślono destrukcyjny wpływ spożywania alkoholu, a także jego skutki. Poruszane są tematy przestępczości, agresji i nietolerancji panujące wśród pseudokibiców. Zwraca również uwagę na uleganie negatywnym wpływom środowiska.
Mężczyzna o imieniu Darek, wpada w środowisko dresiarzy i kiboli. Główną rozrywką tej grupy społecznej stają się napady, bójki, rozboje, nadużywanie alkoholu. Pewnego dnia napadają bezdomnego w parku, ten po pobiciu walczy o życie w szpitalu. Darek mając na koncie inne podobne wykroczenia, obawia się o wysoki wyrok. 
    Za pośrednictwem znajomej prawniczki główny bohater poszukuję dla siebie alibi by tylko uniknąć wyroku, niestety zostaje skazany.
Temat jest bardzo poważny, jednak żeby odpowiednio trafić do widza, ukazany jest w sposób humorystyczny i satyryczny.
Czas trwania przedstawienia ok. 45 min.

NAD PRZEPAŚCIĄ

to top button